Hambaravi alustamiseks

HambaraviEsimesel visiidil teostab hambaarst kõigepealt põhjaliku hammaste ülevaatuse. Lisaks hammastele vaadatakse üle ka igemed ja hambumus ning määratakse patsiendi hammaste hetkeseis. Alles seejärel koostatakse raviplaan ning arst ja patsient lepivad kokku raviplaani teostamise üksikasjad.  Uutele klientidele on esmane konsultatsioon tasuta.

 

Kui enamasti saab hamba korda esimesel külastusel (nt tavaline plommimine), siis mõnikord vajavad hambad pikaajalisemat ravi. Sel juhul lepitakse kokku, mitu korda ja millise aja tagant patsient ravil käib.

 

Väga oluline on pöörata õigeaegselt tähelepanu ka laste hammastele. Lapse esmane tutvus hambaarstiga peaks toimuma sõbralikus õhkkonnas. See on oluline eelkõige seetõttu, et laps harjuks hambaravikabinetiga ning ei tunneks hambaarsti ees hirmu. Ka piimahambad vajavad kontrolli ning ravi. Eestis on hambakaariese kahjustusi keskmisest rohkem ning kaariesest kahjustuvad juba 2-3 aastaste laste hambad. Seega tasub esimene visiit hambaarsti juurde teha juba siis, kui lapsel on suus vaid piimahambad. Sellega saab tagada tõhusa eeltöö, et saavutada lapsele tulevikuks normaalne hammaskond. Laste hambaravi on tasuta.